Авторський нагляд

дизайн-проект квартиры в Киеве

Авторський нагляд – що це таке?

Суть даної послуги полягає в супроводі фахівця під час здійснення ремонтних процесів. З юридичної точки зору – це скрупульозне спостереження над тим, наскільки точно візуально відповідає сам ремонт встановленим планом. Крім того, поширене і поняття «супроводу під ключ». Воно містить також ведення будівельних процесів за заздалегідь розробленим планом. Найчастіше дизайнери так і сприймають свою місію, пропонуючи комплексний перелік послуг, пов’язаних з наглядом і контролем якості.

Навіщо потрібен авторський нагляд, і коли його рекомендовано замовляти

Головна мета роботи дизайнерів в цьому випадку – зробити так, щоб авторський проєкт відповідав за параметрами вимогам складеної документації. Буває так, що будівельні бригади не завжди дотримуються встановлених канонів, і можуть нехтувати важливими нюансами.

Також може виникнути непередбачена ситуація з виконробом, який в силу свого досвіду може порахувати потрібним зробити самостійно зміни в процесі. Договір на авторський нагляд стане гарантією того, що клієнту буде надано такий результат, який буде зафіксований на головному плані. Природно, замовник може власними силами контролювати ведення ремонту. Але все ж у нього недостатньо досвіду в цій справі, і часто помилки стають очевидними тоді, коли їх уже неможливо виправити.

Таким чином, замовляючи авторський нагляд в дизайн проєкті, можна розраховувати на наступні переваги:

  • економія часу – клієнт буде спокійно займатися своїм справами, не турбуючись про результати виконаної роботи;
  • міцні нерви – спілкування з будівельниками найчастіше справа вельми клопітка;
  • економія коштів – переробки вимагають використання додаткових матеріалів, а досвідчений фахівець зможе запобігти всі недоліки.

За своєю суттю, авторський контроль є окремо послугою. Вона зазвичай не входить до переліку робіт, пов’язаних з проєктним напрямом. Хоча в Києві є компанії, що передбачають автоматичне виконання заходів з нагляду за об’єктом.

Як вже було сказано, реалізація спостереження необхідна в тому випадку, якщо господар помешкання хоче бачити повну відповідність погодженим параметрам. Крім того, послуга буде доречною при створенні перепланувань в будівлі – наприклад під час перетворення стандартної квартири в студію. Також без контролю не обійтися при здійсненні нетипових проєктів, які залучають нестандартні матеріали та інноваційні технології.

авторский надзор дизайн проекта

Що входить в послугу авторського контролю?

Будучи учасником будівництва, дизайнер несе відповідальність за правильність виконання робіт. Проте, сам ремонт в його компетенцію не входить. Авторський нагляд дизайнера передбачає наступні моменти:

  • знаходження на місці – зазвичай фахівець виїжджає приблизно раз в тиждень, протягом кількох годин; більш точні часові рамки вказуються в контракті;
  • контроль за придбанням будматеріалів;
  • ведення переговорів з продавцями, контроль своєчасності постачання;
  • вирішення технічних нюансів, пов’язаних з креслярськими планами;
  • роз’яснювальні роботи щодо незнайомих для бригади матеріалів;
  • коригування загального плану при координуванні з робітниками і їх начальниками;
  • періодичне інформування клієнта про хід робочого процесу.

У переліку послуг фахівця не присутній контроль над виконанням норм будівництва і приймання закритих робіт. В тому числі в його компетенцію не входить оплата матеріалів, що поставляються та інших товарів, укладання різних договорів між будівельною організацією і клієнтом.

Від чого залежить ціна надання послуги з авторського нагляду?

Вартість авторського нагляду залежить від різних чинників, які неодмінно враховуються в процесі підготовки документальної основи. Сюди входять складові, особливості будівлі, цінова політика компанії та місцевості. Остаточна ціна узгоджується з учасниками договору і передбачає переважно поетапну оплату. Найчастіше це відбувається щомісяця, після того, як виконавець побуває на об’єкті. У деяких випадках може бути розрахована вся послуга повністю, а замовник оплачує аванс і основну ціну після завершення робочого процесу.

При цьому саме спостереження ведеться протягом будівництва – починаючи з перших днів, і закінчуючи здачею об’єкта.

Нас публікують
P
A
I
N
T
I
T